Upadłość konsumencka a sprzedaż mieszkania

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie znaczne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w tej chwili jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane normy. W tym momencie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwyczajnego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (szczególnie tych nazbyt zadłużonych) zadaje sprawdź to sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich poprawnym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki posiada zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *